Vzorec pro akciový trh investičního poradce vyplácené dividendy

Během kubánské raketové krize v říjnu 1962 klesly ceny akcií, protože investoři uvažovali o možnosti jaderného zničení. Geraldine Weissová, manželka námořního důstojníka a matka čtyř dětí, viděla příležitost ke koupi. Jakmile krize odezněla, její nově nakoupené akcie poskočily a paní Weissová byla zaujatá investováním.

Prohlédla si každou knihu o investování, kterou našla ve veřejných knihovnách v San Diegu. Když se hlásila do makléřských firem, nabídly jí jedinou sekretářskou práci. Založila si tedy vlastní firmu a v roce 1966 začala vydávat newsletter Trendy investiční kvality. Nejprve dopis identifikoval jeho editora jako G. Weissovou, aby zatajil její pohlaví.

V polovině 70. let se objevila v televizním pořadu „Wall Street Week“. V té době řekla Forbesu, že její služba měla dobré výsledky a předplatitelům „nezáleželo na tom, zda ji provozuje opice“.

Akcie doporučila převážně na základě dividendových výnosů. „Dividendy jsou skutečné peníze – nejen čísla v rozvaze,“ napsaly ona a Janet Lowe v knize z roku 1988 „Dividendy nelžou.“ Se zisky by se dalo manipulovat, připomněla investorům. “Pokud společnost nevyplatí dividendu, je to spekulace,” řekla.

V 90. letech její metoda vypadala zastarale, když investoři hltali technologické akcie s nulovou dividendou. Po krachu v roce 2000 to vypadalo lépe.

Paní Weissová zemřela 25. dubna ve svém domě ve čtvrti La Jolla v San Diegu. Bylo jí 96.

Její investiční metoda se ukázala jako spolehlivá, řekl Mark Hulbert, zakladatel společnosti Hulbert Financial Digest, která sleduje výkon informačních bulletinů s investičním poradenstvím. Jeho údaje ukazují, že průměrný roční výnos pro její metodu od začátku roku 1986 do konce roku 2002 (kdy prodala svůj podnik) byl 12,3 % ve srovnání s 10,8 % pro celkový tržní index Wilshire 5000, s reinvestovanými dividendami. Metoda je také „přiměřeně přímočará a jednoduchá,“ řekl, takže jednotliví investoři ji mohou snadno sledovat.

Geraldine Sylvia Schmulowitz se narodila 16. března 1926 v San Franciscu. Její otec, který pracoval v rezidenčních nemovitostech, si později ve snaze ochránit své děti před antisemitismem změnil příjmení na Small. Oba její rodiče fušovali na burzu. “Vyrostla jsem a poslouchala jsem každý večer u večeře řeči na trhu,” řekla.

Na střední škole byla v debatním týmu a toužila stát se právničkou. Na Kalifornské univerzitě v Berkeley však vystudovala ekonomii. Tam se setkala s mladším důstojníkem námořnictva, Richardem A. Weissem, který vyrostl v New Rochelle, NY. Přijala první rande jen proto, aby vzbudila žárlivost bývalého plamene, ale pan Weiss zůstal v kontaktu a psal jí dopisy poté, co se vrátil do moře.

Vzali se v únoru 1946 v chrámu v San Franciscu. „Válečná romance přerostla v mírovou svatbu,“ uvedl San Francisco Examiner.

Jak se jejich rodina rozrůstala, námořnictvo je často stěhovalo. Žili v Japonsku, na Filipínách a na Havaji a také v Kalifornii. Ve volných chvílích paní Weissová hrála na klavír a skládala písničky. Jednu z nich poslala do televizní soutěže s názvem „Search for Songs“ a vyhrála radiobudík. Její snaha udělat kariéru ve skládání písní však ztroskotala.

Když jí bylo 40, její děti už nepotřebovaly tolik pozornosti. Zjistila, že akciový trh ji natolik zaujal, že byla ochotná začít pracovat ve 4:30 ráno. Předplatné jejího zpravodaje rostlo. Noviny často citovaly její názory na akciový trh. Cruise Lines jí zaplatily za pořádání investičních seminářů na jejich lodích. Někteří fanoušci žádali o autogramy.

V roce 2002 prodala paní Weissová svůj podnik s informačními bulletiny Kelley Wright, ale zůstala naladěna na trh.

Pan Weiss zemřel v roce 1994. Paní Weissová se později seznámila s Michaelem Levinem prostřednictvím online her o přemostění. Vzali se v roce 2001. Přežil ji spolu se dvěma dětmi, osmi vnoučaty a šesti pravnoučaty. Ve videorozhovoru v roce 2011 to řekla dvěma vnučkám měla štěstí, se dvěma úžasnými manželstvími a „trochu proslulosti“ ve světě investic. Nabídla jim také tip: „Musíte se o sebe postarat. Nepočítejte s tím, že se o vás manžel postará.“

Napsat James R. Hagerty na bob.hagerty@wsj.com

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Všechna práva vyhrazena. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Leave a Reply

Your email address will not be published.