Twitter získal vliv na základ lží, které Elon Musk hrozí odhalením – OutKick

Největší hrozbou, kterou Elon Musk pro Twitter představuje, není převzetí kontroly nad platformou pro budoucí účely, ale odhalení předchozího vnitřního fungování celé lsti.

Musk odhaduje, že falešné účty tvoří nejméně 20 procent všech uživatelů Twitteru, což překračuje 5 procent, které Twitter oznámil americkým burzám cenných papírů. Pokud Musk dokáže svůj případ – a nedávno audit průzkum o počtu falešných sledujících naznačuje, že jeho případ je silný – Twitter by čelil právním důsledkům.

Musk k tomu má také příležitost odhrňte oponu na základě lží, které poháněly Twitter, aby uvedl nejvlivnější instituce v zemi do falešné reality.

Síla Twitteru je v jeho schopnosti manipulovat konverzaci. Musk má pravdu, když volá službu a ve skutečnosti veřejné náměstí. Twitter je arbitrem faktů a dezinformací, producentem trendů a redaktorem svobodného tisku. Twitter nashromáždil dostatek vlivu, aby normalizoval i ty nejokrajovější politické postavy a zasahoval do prezidentských voleb, řekněme potlačením věrohodně hlášeného příběhu o rodině kandidáta.

Kromě toho, že zamořili svou platformu politicky kontrolovanými uživateli, skeptici dlouho obviňovali Twitter, že dosáhl svého mocného výkonu prostřednictvím selektivní cenzury obsahu a stínového zákazu účtů. Všechny tři tyto praktiky získaly důvěru po Muskově nákupu Twitteru.

Den poté, co Twitter přijal nabídku od Muska na 44 miliard dolarů, došlo k nepravidelné změně v počtu sledujících. Joe Rogan a Donald Trump Jr. získali statisíce následovníků, zatímco údajní dobří hoši Barack Obama a Alexandria Ocasio-Cortez zaznamenali podstatné propady.

Cvrlikání obviňován tyto podivnosti na široké uživatelské reakci na Muskův nákup. „Zdá se, že tyto výkyvy byly z velké části důsledkem nárůstu vytváření a deaktivace nových účtů,“ uvedl Twitter. Tehdy tomu vysvětlení nikdo nevěřil. Nyní je téměř jisté, že to byla lež.

Pravděpodobnější je, že poté, co se dozvěděl, že Musk mohl získat přístup k tomu, jak Twitter funguje v zákulisí, se Twitter zběsile snažil zakrýt své stopy odstraněním stránek falešných uživatelů a důkazů, které ukázaly, že jeho algoritmus znevýhodňuje vybrané příspěvky.

To by také vysvětlovalo, proč služba sociálních médií mohla tak úspěšně popularizovat podivné nápady, jako je #DefundThePolice a emotikony těhotného muže.

Zaměstnanci Twitteru bez tváře mají možnost naklonit vnímanou přízeň určitých uživatelů – což je podstatný faktor v online aktivitě – podle toho, jak se rozhodnou.

Je to forma dopaminu. Uživatelé pociťují okamžitý nával lajků, sdílení, retweetů, komentářů a zejména pocit odmítnutí, pokud je jejich sledující ignorují. Zapojení motivuje uživatele a poskytuje jim pocit sounáležitosti. Je to přesvědčování v celé své síle.

Ve skutečnosti existuje příliš mnoho účtů, které budou následovat současné příběhy a vyhýbají se nezávislému myšlení. Nikdo nechce být osamělým plakátem na online hřišti. V důsledku toho může platforma sociálních médií naprogramovat zranitelné uživatele, aby přijali jakýkoli nápad nebo trend.

Ve společnosti, kterou mohou stručně popsat pouze memy, nástěnka slavná fotografie NPC prohlašující svou podporu pro „Aktuální věc“ shrnuje manipulativní povahu Twitteru.

S tak velkou silou se Twitter rozhodl překroutit pravdu. Pro důkaz nehledejte nic jiného, ​​než když monitory sálu doprovodily satirický účet Babylon Bee z Twitteru za to, že se o biologickém muži hovořilo jako o muži.

Ve světě, kde je pravda trestaná, se lež stává realitou.

A v úterý večer Project Veritas, jeden z mála portálů, které provozují žurnalistiku, získal klip vedoucího pracovníka Twitteru, který se chlubil tím, jak daleko společnost zašla, aby škrtila uživatele, kteří zpochybňovali uznávané nepravdy.

Seznamte se s Alexem Martinezem, mužem zrozeným pro práci pro tento režim Twitteru:

Zvažte, co říká, že Twitter je tak oddán – jeho slovy – „probuzené ideologii“, která falšuje fakta, že je dokonce ochoten obětovat zisky za svůj preferovaný narativ. To popisuje kult, ne podnikání.

Twitter tedy nikdy neposkytoval otevřenou službu pro svobodné myšlení a upřímný diskurz. Místo toho, jak přiznává jednatel uvnitř společnosti, je Twitter zmanipulovaný. Je to nástroj, jak umocnit jednu stranu diskuse a umlčet druhou.

To je způsob, jakým Twitter propagoval probuzenou cestu tím, že přesvědčoval tvůrce trendů, že zbytek země je v souladu s normou Twitteru. Ale nikdy to neudělali.

Omluva za vaši bělost je strategie, jak získat retweety. Přesto to zkoušíte na veřejnosti a lidé se diví, co je s vámi, za předpokladu, že je něco opravdu vážně špatně.

Fráze „Twitter není skutečný život“ má nový význam. Celá platforma klame, od čísel přes zasnoubení až po slávu.

Pokud jste dovolili, aby zprávy na Twitteru změnily váš způsob myšlení, stejně jako domnělí hybatelé a otřesy jste se podílel na lži.

Pravda Příběh Elona Muska a Twitter je o odhalování toho, jak platforma sociálních médií, o které většina pracujících Američanů sotva ví, že existuje, přetvořila naši kulturu, a to jen jedna lež.

Leave a Reply

Your email address will not be published.