Sun Cable odhaluje celý rozsah svého obřího projektu solárních a skladovacích zařízení v Austrálii – časopis pv International

Singapurská společnost Sun Cable předložila své prohlášení o dopadu na životní prostředí úřadu pro ochranu životního prostředí Severního teritoria. Dokument odhaluje celý rozsah ohromnosti projektu, konkrétně 17-20 GW solární farmu vázanou na 36-42 GWh bateriového úložiště energie, která má být přenášena podmořskými kabely do Singapuru.

Z pv magazín Austrálie

Se sídlem v Singapuru Sun kabelspolečnost plánující výstavbu největšího světového projektu pro skladování solární a bateriové energie v Severním teritoriu (NT) a jeho export do Singapuru, podala souhrnné prohlášení o dopadu na životní prostředí (EIS), které odhaluje celý rozsah jeho obrovského rozsahu.

Podle EIS je australsko-asijský PowerLink (AAPL), který již má finanční podporu od australských miliardářů Mikea Cannona-Brookese a Andrewa Forresta, v hodnotě 30 miliard dolarů a má vyrábět svou obnovitelnou energii prostřednictvím solární farmy o výkonu 17–20 GW. 36-42 GWh bateriového úložiště energie zvaného Powell Creek Solar Precinct, zabírající 12 000 hektarů v oblasti Barkly v Severní Americe.

Prefabrikovaný, předem zapojený systém Maverick, navržený firmou Výrobce 5B se sídlem v Sydney, byl zvolen jako modul volby pro projekt AAPL. Tato pole budou organizována do bloků se špičkovou kapacitou přibližně 23-28 MW DC a propojena s úložištěm o kapacitě přibližně 60 MWh.

Z lokality Powell Creek bude 800 km 6,4 GW nadzemní přenosové vedení přenášet solární energii do lokality Darwin Converter Site v Murrumujuk, kde bude přibližně 800 MW dodáno do Darwinu a pro soukromý průmysl. Zbytek bude pokračovat do Cable Transition Facilities na Gunn Point Beach, kde až šest 4200 km podmořských kabelových systémů položených paralelně bude přenášet energii do Singapuru.

Indonéská vláda schválila trasu pro podmořský přenosový kabel. Obrázek: Sun Cable

Dokument představuje klíčové přínosy projektu, jako je snížení emisí skleníkových plynů o 480 milionů tun během 70leté životnosti projektu (ekvivalent průměrné elektřiny spotřebované více než 2,5 miliony australských domácností ročně a úspora 10 % skleníkových plynů v NT). plynové emise).

Kromě toho megaprojekt vytvoří 1 750 pracovních míst ve stavebnictví v NT a 350 dlouhodobých provozních pracovních míst.

Generální ředitel Sun Cable David Griffin řekl ABC: „Ubytování EIS do NT [Environment Protection Authority] je významným milníkem pro AAPowerLink.”

Sun Cable plánuje výrobu solárního pole Maverick ve svém závodě v Darwinu. Obrázek: 5B

Žádný megaprojekt samozřejmě není bez potenciálně negativních dopadů na životní prostředí. Zpráva EIS identifikovala dopady na zranitelné druhy rostlin včetně cykasů Darwinových a Typhonium pratermissum v lokalitě převaděče.

Podle ABC zastánci projektu uvedli, že je nepravděpodobné, že by ovlivnil faunu, jako je Bilby větší, varan žlutoskvrnný a osm ohrožených druhů stěhovavých pobřežních ptáků. Neříká se ani, že by kabely měly vliv zvláštního šumu a elektromagnetických polí na želvy, dugongy, trpasličí modré velryby a žraloky velrybí.

Ve Spojených státech sídlící gigant Bechtel v oblasti strojírenství, nákupu a výstavby (EPC), specialista na severoamerický přenosový systém Hatch, společnosti poskytující profesionální služby Marsh a PwC Australia a inženýrská společnost SMEC se sídlem v Austrálii, člen singapurské skupiny Surbana Jurong Group. uveden jako členové realizačního týmu projektu.

AAPowerLink je nejnovější z dlouhé řady projektů obnovitelné energie, na kterých SMEC pracoval v Austrálii. Společnost uvedla, že se přímo podílela na vývoji solárních farem v Austrálii v hodnotě více než 6,4 GW, včetně společnosti Risen Energy. Solární farma Yarranlea o výkonu 100 MW v Queenslandu a masivu Solární farma v Nové Anglii o výkonu 720 MW je vyvíjen v Novém Jižním Walesu společností UPC/AC Renewables Australia.

SMEC je také zapojen do projektu EnergyConnect900 km navrhovaného elektrického propojovacího vedení dodávaného síťovými operátory TransGrid a ElectraNet a 4,6 miliardy USD Projekt přečerpávací vodní elektrárny Snowy 2.0která po dokončení poskytne 2 GW dispatovatelné obnovitelné energie na vyžádání a přibližně 350 GWh velkokapacitního úložiště energie pro národní trh s elektřinou (NEM).

Sun Cable věří, že projekt bude mít kapacitu pokrýt 15 % singapurských energetických požadavků. Finanční uzavření projektu se očekává na konci roku 2023, se zahájením výstavby již v roce 2024. Dohoda o využívání původní půdy je v jednání s původními držiteli titulu prostřednictvím Northern Land Council.

EIS je otevřen pro veřejné podání do 15. července.

Tento obsah je chráněn autorským právem a nesmí být znovu použit. Pokud s námi chcete spolupracovat a chtěli byste znovu použít některý z našeho obsahu, kontaktujte: redakce@pv-magazine.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.