Pravidla, která jste neznali, které musí jezdci Formule 1 dodržovat

S jeho extrémně vysokou rychlostí a velmi reálným prvkem nebezpečí není divu proč Formule 1 musí být přísný s pravidly. Od získání Superlicence F1 po nošení ohnivzdorného vybavení, kdykoli jste v závodním voze, existuje mnoho věcí, které musí řidiči udělat, než nastartují své motory. Pokud jste viděli hit Netflix o tomto sportu, Formule 1: Drive to Survive, to je jen začátek. Pro úplný přehled všech pravidel, která musí tito sportovci dodržovat, pokračujte ve čtení.

Reklama – Pokračovat ve čtení níže

Jezdci F1 musí mít superlicenci.

Běžný řidičský průkaz nestačí – jezdci F1 musí získat to, čemu se říká an Super licence F1. Ne, to není napsáno špatně. Má evropský pravopis, protože jej vydala Mezinárodní automobilová federace (FIA). Licence zahrnuje intenzivní písemný test a předchozí závodní zkušenost. Někteří jezdci s dvojím občanstvím závodí pod jinou národností, jako Alex Albon, který má thajskou licenci.

Aby mohli soutěžit, musí jim být 18 let.

Toto pravidlo je relativně nové, poprvé bylo implementováno poté, co Max Verstappen debutoval ve Formuli 1 v pouhých 17 letech v roce 2015. Věková hranice pomáhá udržovat „sportovní“elitářské povahy.”

Auta a řidiči musí splňovat minimální hmotnost.

Vidíš to tam? To vozidlo je uprostřed vážení. Pro sezónu 2022 musí řidič a auto z bezpečnostních a rychlostních důvodů vážit dohromady minimálně 798 kg (1 759 liber). Přidávají se závaží do aut, kde je řidič příliš lehký na to, aby pomohl vyrovnat hrací pole.

Jezdci se musí po každém závodě vážit.

To pomáhá úředníkům ujistit se, že auto a řidič splňují minimální hmotnost. Jiný důvod? Řidiči mohli spadnout odkudkoli 4 až 8 liber během závodu kvůli pocení při vysokých teplotách v autě (může dosáhnout až 122 stupňů Fahrenheita!). Vážení informuje zdravotnický personál o tom, kolik na váze řidič ztratil. Pokud je to více než obvykle, mohou se podle toho chovat.

Nebojte se: Řidiči mohou během závodů hydratovat.

Někteří řidiči mají speciál hydratační systém zabudované do jejich aut. Tlačítko na volantu vystřelí izotonický sportovní nápoj navržený tak, aby je udržoval v super hydrataci v ústech.

Musí souhlasit s vyčerpávajícími jízdními řády.

Jezdci F1 by měli počítat s tím, že budou během sezóny delší dobu pryč od svých rodin – závody back-to-back znamenají, že budou mimo domov. dva týdny v kuse. Ale mechanici, inženýři a další členové posádky to mají ještě těžší, někdy i přes dva měsíce nepřetržitého cestování.

Létání s týmem není povinné.

Někteří řidiči cestují se svým týmem dál komerční lety (samozřejmě v business nebo first class), zatímco jiní si pronajímají svá vlastní soukromá letadla. Nebo, pokud se závod koná v domovské zemi jezdce, často zůstanou doma a vezmou na trať vlastní auta.

Pobyty v hotelu hradí tým.

Ať už řidiči skončí v 5hvězdičkovém hotelu nebo v krátkodobém pronájmu, tým obvykle pokrývá veškeré výdaje.

Existuje pouze jeden způsob, jak změnit jejich počet.

Na samém začátku své kariéry v F1 si jezdci musí vybrat stálé závodní číslo. Za jejich volbou se často skrývají osobní významy. Chcete to změnit? Pouze úřadující mistr světa mohou po své vítězné sezóně vyměnit na číslo 1.

Ne vždy si vítězové ponechají své trofeje.

Většina jen dostane repliku jejich trofeje, protože řidiči obvykle podepisují smlouvu s klauzulí, která říká, že jejich tým si ponechá tu skutečnou. Mnoho týmů je vystavilo ve svém sídle.

Během závodů nejsou žádné přestávky v koupelně.

Vzhledem k tomu, že zastávky v boxech trvají pouhé sekundy, trenéři čas na jídlo a příjem tekutin pomáhají zajistit, aby jezdci nepotřebovali přestávku na toaletu uprostřed závodu. V případě nouze jsou řidiči instruováni, aby se vyčůrali do obleků, ale to není příliš obvyklé.

Nemohou přijít pozdě na jídlo.

Týmy mají často kulinářský personál, který živí řidiče, stejně jako posádku a hosty. “Jediná důležitá věc pro jídlo jezdců je, aby bylo včas,” řekl výkonný šéfkuchař Red Bullu Sandro Gamsjager. řekl CNN v roce 2014. “Normálně jedí hodinu a půl, než nasednou do auta.”

Při jízdě je nutné nosit plnou výbavu.

Ano, i během praxe. To zahrnuje ohnivzdorný oblek, helmu, ochranu krku, závodní boty a kuklu. Jo a rukavice s a biometrický senzor na špičce prstu, takže tým může sledovat životní funkce řidičů v reálném čase, jako je jejich srdeční frekvence a hladina kyslíku.

Řidiči musí mluvit s novináři.

Když vidíte, že jezdec okamžitě odchází z trati na pohovor, není to nutně proto, že chtějí. Zpřístupnění médiím je vyžadováno a je součástí formality kniha pravidel.

Člen týmu zaznamenává všechny rozhovory.

To proto, aby žádný řidič nemohl být chybně citován. Tyto “pečovatelé“, jak se jim říká, často slouží jako osobní asistenti a pomáhají řidičům naplánovat rušné dny.

Řidiči dříve nemohli komunikovat s fanoušky na sociálních sítích.

V roce 2017 se majitelé Formule 1 změnili a týmy a jezdci se změnili od té doby zveřejňuje příspěvky. Často sdílejí úryvky z tréninků a ze svého osobního života.

Oslavy vítězství jsou povoleny.

Jak již bylo řečeno, koblihy jsou na auto opravdu těžké. Týmy mají omezený počet komponent, které mohou ročně použít, takže většina jezdců dělá vítězné triky až po posledním závodě sezóny.

Ale nebezpečné triky nejsou povoleny.

Pouze oslava, která je “provádí bezpečně a neohrožuje ostatní řidiče ani žádné úředníky“ je povoleno. Když Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Štýrska v roce 2021, jeho vyhoření – alias zpomalení a rozsvícení zadních pneumatik – mu vyneslo přísné varování od ředitele závodu F1 Michaela Masiho, protože auta byla stále za ním a jela závodní rychlostí. .

Poslouchání hudby za jízdy se nedoporučuje.

Zatímco tam je žádné písemné pravidlo proti tomu, není žádným překvapením, že to z bezpečnostních důvodů nedělá žádný řidič. To by způsobilo řidičovu schopnost slyšet týmovou komunikaci v rádiu.

Spoluhráči spolu nemohou během závodů mluvit.

Jakmile řidiči vyjedou na trať, stane se z toho individuální sport, nemohou mluvit mezi sebou během závodu. Řešení? Mohou předávat zprávy prostřednictvím závodního inženýra týmu.

Musí brzdit levou nohou.

V prostoru pro nohy auta není dost místa pro pravou nožní brzdu, takže brzdění levou nohou je nesmlouvavá. Zajímavost: Většina aut nemá ani stupačku na levé straně.

Řidiči musí pro své bonusy pracovat.

Každý jezdec je od svého týmu vyplácen základní mzdou, ale velké bonusy jsou k mání poté, co vyhrajete závod, získáte pole position, zabodujete nejrychlejší kolo a další. Proslýchá se, že někteří jezdci dostanou až 25 000 dolarů za nejrychlejší kolo a 500 000 dolarů navíc po vítězství ve velké ceně.

Sponzorské smlouvy jsou sdíleny s týmem.

Řidiči si mohou vyjednat osobní podporu a sponzorství s jinými společnostmi, ale nezískají 100 procent celkových příjmů. Procento je obvykle sdílené se svým týmema požadavky každého týmu se mohou lišit.

Řidiči si mohou zaplatit cestu do závodu.

Volala “platit řidiče,” tito sportovci si vše financují sami – buď prostřednictvím sponzorství nebo osobního/rodinného financování. I když se na tento krok často pohlíží s despektem (mnozí si myslí, že je nespravedlivý), někteří platící řidiči mají za sebou úspěšnou kariéru.

Jsou povzbuzováni, aby řídili auto svého týmu.

Řidiči se musí účastnit namátkových testů na drogy.

Zatímco léky zvyšující výkon nejsou ve Formuli 1 tak běžné jako jiné sporty, pod vlivem řidičů je velkým problémem. Vyjíždění na silnici v oslabení může vést k nehodám, zraněním nebo dokonce smrti.

Musí trénovat krky.

Při jízdě může G-force vyvolat pocit, že na vaše tělo tlačí 55 liber navíc. To je důvod, proč to sportovci F1 dělají speciální cviky na trénink krku aby byly silnější.

Spánek je nesmlouvavá.

Být dobře odpočatý je klíčovou součástí výkonu řidiče. To je důvod, proč předzávodní spánek (ideálně čtyři hodiny před startem) pomáhá sportovcům zůstat ve střehu. Podle bývalého fitness manažera Renaultuminimálně sedm hodin zavřených očí je naprosto nezbytných noc před závodem.

Měli by se připravit na závod v deštivých dnech.

Pneumatiky do mokrého počasí a červená světla na každém voze však mohou jen tolik pomoci – někdy se tak zhorší viditelnost, akce je odložena nebo zrušena. The Velká cena Belgie 2021 po dvou kolech vyhlásil svého vítěze a udělil poloviční body, což naštvalo některé fanoušky i řidiče.

Neměli by se dívat do davu.

Je těžké přehlédnout tisíce ječících fanoušků, ale soustředit se na cestu je zásadní. Bylo řečeno, někteří řidiči řekli, že slyší řev davu přes jejich motory.

Ženy a muži mohou soutěžit společně.

Přestože je to povoleno, je vzácné vidět ženy v F1. Německá jezdkyně Sophia Flörsch vysvětlila, že kvůli zaujatosti ve sportu je pro jezdkyně těžší získat sponzory dostatečně velké na to, aby mohly být ve formuli 1. “Závodila bych o šampionát, kdyby mě nechali. Ženy musí dostat stejnou podporu jako muži.” „Pokud existují sponzoři, společnosti, týmy, které věří v ženy, můžeme se zapsat do historie,“ řekla DW.

Ovladače lze kdykoli zapnout.

To, že uděláte tým, neznamená, že vydržíte celou sezónu. Řidiči se neustále snaží podávat co nejlepší výkony, protože mezisezónní přestupy jsou férová hra.

Tento obsah vytváří a spravuje třetí strana a je importován na tuto stránku, aby uživatelům pomohl poskytnout jejich e-mailové adresy. Další informace o tomto a podobném obsahu možná najdete na piano.io

Reklama – Pokračovat ve čtení níže

Leave a Reply

Your email address will not be published.