FDA vyšetřovala více úmrtí dětí souvisejících s rostlinou Abbott, než bylo dříve známo: zpráva

Úřad pro potraviny a léčiva (FDA) údajně vyšetřoval sedm úmrtí dětí v důsledku konzumace kontaminované kojenecké výživy z michiganské Abbott Nutrition Plant, než bylo dříve známo.

The Washington Post s odkazem na nově zveřejněné dokumenty uvedl, že agentura prošetřila zprávy, že od března 2021 zemřelo až devět dětí.

Dříve to řekl FDA zemřely dvě děti a dva byli nemocní po konzumaci výživy, která obsahovala bakterii cronobacter sakazakii.

List uvedl, že agentura v pátek potvrdila, že obdržela takové dodatečné zprávy, protože ve všech případech nebyla schopna identifikovat zdroj infekce.

ABBOTT’S MICHIGAN BABY FORMULA PLANT ROSTLINA: ZA JAK DLOUHO, NEŽ RODIČE Uvidí VÍCE NABÍDKY?

FDA a Abbott Nutrition neodpověděly okamžitě na žádost FOX Business o komentář.

Stížnosti byly poprvé nahlášeny službou eFoodAlert a získány v reakci na žádost zákona o svobodě informací (FOIA).

Dvě z těchto úmrtí byly započteny se čtyřmi potvrzenými případy propuknutí, které identifikovalo americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), uvedl web, přičemž dva z nich sedm úmrtí hlášeno FDA o systému stížností spotřebitelů agentury s uvedením salmonely v popisu stížnosti.

Marylandský vzorec

Yury Navas, 29, z Laurel, Maryland, líbá své dvouměsíční miminko, Jose Ismael Gálvez, na mezinárodním trhu Superbest v Laurel, Maryland, pondělí 23. května 2022, zatímco hledá umělé mléko. (AP Photo/Jacquelyn Martin / AP Newsroom)

eFoodAlert uvedli spotřebitelé popsal dvacet pět (25) incidentů kategorizovaných jako „nemoci/zranění ohrožující život“ a osmdesát (80) případů „nemoci/zranění ohrožující život“.

Závažnost stížností nebyla potvrzena odborníky, s výjimkou případu úmrtí nebo potvrzené přítomnosti bakterie.

Totožnost dětí nebyla zveřejněna.

ZÍSKEJTE FOX BUSINESS NA CESTÁCH KLIKNUTÍM ZDE

V prohlášení pro The Washington Post FDA uvedl, že na základě přezkoumání a vyšetřování stížností zveřejněných v žádosti FOIA „by mohly být zahrnuty pouze čtyři stížnosti do série případů souvisejících s vyšetřováním Abbott Nutrition“.

„Abbott provádí mikrobiologické testování produktů před distribucí a žádný přípravek Abbott distribuován spotřebitelům pozitivně testován na Cronobacter sakazakii nebo Salmonella. Všechny zadržené produkty testované společností Abbott a FDA během inspekce zařízení byly negativní na Cronobacter sakazakii a/nebo Salmonella. V zařízení Sturgis nebyla nalezena žádná salmonela,“ uvedl Abbott Nutrition ve svém vlastním prohlášení.

Brian Katzowitz z CDC údajně řekl, že v souvislosti s vyšetřováním neprobíhají žádné testy.

Závod ve Sturgisu obnovil výrobu před týdnem poté, co byl v únoru odstaven.

Toto vypnutí vedlo k a celorepublikový nedostatek dodávek který by měl přetrvat až do léta. FDA čelí kritice za to, že uzavření závodu trvalo měsíce Komisař FDA Robert Califf řekl zákonodárcům, že jeho reakce byla “příliš pomalá” s “subpoptimálním” rozhodováním.

„Nastartujeme výrobu tak rychle, jak jen to půjde, a zároveň splníme všechny požadavky,“ uvedl Abbott Nutrition v prohlášení.

KLIKNĚTE ZDE A PŘEČTĚTE SI VÍCE O FOX BUSINESS

Viceprezident Abbott Christopher Calamari se rodičům za nedostatek omluvil.

“Poučíme se z toho. V důsledku toho se zlepšíme,” řekl.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

Leave a Reply

Your email address will not be published.