Duo řetězce Vilebrequin ničí auta, aby rozbilo internet

Tisíce čepiček v barvách Vilebrequin mávající… Místností vlají vlaječky „1000Tipla“… A především výkřiky radosti „louousů“! Takto Pierre a Sylvain, tvůrci klikový hřídelna jevišti Grand Rex, v Paříži, úterý večer. Fanoušci automobilového youtuberského dua měli tu čest objevit dosud neviděné obrázky z kanálu Youtube. Za smíchu a jásotu se také mohli podívat na kultovní video zrychlovače při rychlosti 130 km/h, zveřejněné před 4 lety, a objevit náhled zpomalovače… při rychlosti 170 km/h.

Sylvain Levy a Pierre Charbrier dokázali prodat 2700 míst v Grand Rex za méně než hodinu.
Sylvain Levy a Pierre Charbrier dokázali prodat 2700 míst v Grand Rex za méně než hodinu. – MT

Video dostupné od čtvrtka na kanálu Vilebrequin bylo přivítáno dlouhým potleskem vestoje od Grand Rex v nepopsatelné atmosféře. Pro Pierra, jednoho ze dvou akolytů kanálu, je toto nové video „úspěchem čtyř let práce. V roce 2018 to bylo video o rychlosti 130 km/h, které skutečně spustilo Vilebrequin. O čtyři roky později, po dosažených 40 km/h, je toto nové video způsobem, jak poděkovat odběratelům a měřit pokrok, kterého dvojice dosáhla.

Hnije, prdy a vodopády

Na začátku bylo mnoho pochybností, neúspěchů, chybných startů… „Přitahování lidí a první kliknutí bylo složité,“ říká Pierre. Téma našeho kanálu je složité, protože auto je trochu děsivé. Ale ve skutečnosti, když lidé kliknou, líbí se jim, co sdělujeme.“ Sylvain to doplňuje vysvětlením: „Pochopili jsme, že nás lidé rádi vidí, jak se bavíme. Prostě se dobře bavíme a oni to cítí.“ Cílem je spíše zábava než testy aut nebo mechanické rady.

někde mezi Blbec, kultovní MTV show v 2000s, a Top Gear, Vilebrequin, to jsou videa s květnatým jazykem, říháním, prdy a lehkými vtípky. Tento koktejl, který doprovází DIY videa a kaskadérské kousky, již přilákal více než 1,72 milionu odběratelů. Na jejich kanálu najdete i test nejnovějších Mercedesů, šílené testy (přeprogramování Tesly nebo spuštění motoru na vodku…) a popularizaci automechaniků. Ale vždy s tímto nenapodobitelným a předpokládaným neohrabaným tónem… „Rád bych mohl říct, že hrajeme postavy, ale ne, jsme v podstatě dva velcí rumělci,“ směje se Pierre.

Úzká komunita a youtubeři

“Teď miláčci vytvářejí skvělou atmosféru,” svěřil se nám Sylvain v zákulisí večera Grand Rex. “Blušný”? Proto dva youtubeři určit svou komunitu fanoušků (dříve se jim říkalo „zouzous“, ale to je jiný příběh…). V úterý večer duo odpovědělo na některé ze svých otázek během FAQ. Ale především jsou roztomilí investoři do projektů youtuberů, například prostřednictvím koťátka úplně šíleného projektu 1000 Tipla : stoupat motor o výkonu 1000 koní na Fiat Multipla…

„Naší hlavní motivací je potěšení z roztomilých mazlíčků,“ říká Sylvain. Například úterní večer byl pro youtubery organizován se ztrátou. Místo bylo jen 6,90 eur a škoda pro ziskovost. „Pro lidi, které chceme oslovit, pro lidi, které opravdu milujeme – protože díky nim žijeme – nebylo možné, aby byly ceny vyšší,“ vysvětluje Pierre. Co však stále roste, je publikum, které Vilebrequin oslovuje. Pokud se duo chtělo zavděčit tvrdému jádru svých věrných fanoušků, hodlá svými šílenějšími projekty svádět stále více lidí než jeden druhého.

Leave a Reply

Your email address will not be published.